BINE ATI VENIT
pe blog-ul oficial al FanClub-ului Mihai Popa.
Acest Blog a fost creat din dorinta de a fi in permanenta legatura cu membrii FanClub-ului Mihai Popa, din respect pentru fani si nu numai.
VA MULTUMIM ca ati accesat acest blog!
pe blog-ul oficial al FanClub-ului Mihai Popa.
Acest Blog a fost creat din dorinta de a fi in permanenta legatura cu membrii FanClub-ului Mihai Popa, din respect pentru fani si nu numai.
VA MULTUMIM ca ati accesat acest blog!
luni, 12 octombrie 2009
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Am implinit 26 de ani :D WAW cate surprize!!! a fost un weekend perfect!!! Surprizele, aranjamentele, scenariile si petrecerile au fost la ordinea zilei.
RăspundețiȘtergereDe ziua mea am primit 45 de SMS-uri (din care 26 de la o singura persoana, cineva foarte special pentru mine, 4 biletele (din care unul a trebuit sa-l formez gen puzzle - dar m-am descurcat), 2 felicitari, si nenumarate telefoane ca s-a si descarcat bateria la telefon dar si zeci de cadouri!! cele mai multe fiind surprinzatoare si neasteptate :)
Cel mai frumos SMS a venit la miezul noptii si a fost din partea unei nepotele dragi si vreau sa-l impart cu voi toti:
RăspundețiȘtergere" E foarte complicat sa-ti doresc tie ceva d ziua ta, pentru ca tu esti altfel. Apoi, te descurci in tot ce-ti propui. Ce mai poate sufletul meu sa-ti ureze? Sa fii intelept, dar sa risti, sa te distrezi, sa fii fericit... Inutil! si asta stii. Atunci sa fii sanatos, sa ai putere sa continui oricand, sa fii inconjurat de oameni buni, sa te bucuri de familia ta si... LA MULTI ANI unchiu Miky! De departe dar din toata inima, toate cele bune si urmareste lista de cadouri. :) " Gealina
Am fost impresionat de urarea pe care am primit-o in seria de 26 de sms-uri, din ora in ora toata ziua.... :)
Cea mai frumoasa urare telefonica, ca in fiecare an, a venit din partea Loredanei. Un gand sincer si profund asa cum m-a invatat sa primesc in fiecare an!
CADOURI... :)
RăspundețiȘtergerefoarte multe cadouri... am primit: camasi, butoni de lux :), bluzite, rama foto, icoana, dulciuri, trabucuri, jocuri inteligente si multe altele, ambalate minutios in cutii mari si mici, cadourile fiind protejate cu pufuleti si floricele :))
Cea mai mare surpriza a venit spre seara, pe intuneric... cand am iesit in oras... chiar cand sa parasesc centrul de sanatate...ce sa vezi?? gradina din fata centrului, cat e ea de mare plina de cadouri!! - 26 la numar in cutii de toate dimensiunile, minutios ambalate. Toata seara am desfacut la ele cu mare grija...
Cred ca asta le-a intrecut pe toate!!!! Este cea mai frumoasa surpriza pe care am primit-o pana acum... Nimeni nu a reusit sa ma mai surprinda asa! Eram blocat! nu stiam ce sa fac.... cred ca tensiunea se ridicase la maxim... nu stiam cum sa le mai adun din gradina ca sa nu le adune altcineva inaintea mea!
Sunt sigur ca o surpriza de asemenea proportii se construieste cu foarte multa munca si efort... cu ajutorul complicilor dar si cu multa dragoste! Va multumesc tuturor!!
Unele cutii contineau diverse cadouri, iar altele mesaje:
RăspundețiȘtergere"Iti urez sa fii sanatos!"
"Iti urez sa ai pace!"
"Iti doresc sa ai succes!"
"Iti urez sa fii iubit!"
"Daca iti plac surprizele si iubesti sa fii surprins, atunci iti propunem sa ne angajezi ca fiind -SURPRINZATORII- tai personali. Nu o sa-ti para rau!"
- Intre noi fie vorba, trebuie sa fii tampit sa refuzi o asemenea oferta si portie de fericire... :) (iar pentru ceilalti... va fi tare greu sa-i egalati pe "surprinzatorii mei personali")
Mesajul format din cele 26 de biletele ce erau pe cutii:
"Cand vei fi departe pe drumul lung al vietii, sa-ti aduci aminte de cele 4 mici copile care din inima si suflet iti urau numai bine!"
Surprinzatorii MP
In acest moment nu pot sa nu multumesc surprinzatorilor mei personali :), Fanclubului MP, prietenilor si complicilor si celor care si-au pus amprenta asupra surprizelor ce le-am primit. VA IUBESC!!!
RăspundețiȘtergereMultumiri speciale:
- Restaurantului Alona pentru organizarea unei petreceri perfecte
- Clubului Premier pentru organizarea After Party cu muzica buna si atmosfera superba in care ne-am dezlantuit
- D-nei Daniela - cel mai bun cofetar - care ne-a delectat cu dulciurile perfecte si tortul personalizat!
Oh, Miky, îţi mulţumesc pentru onoarea de a-mi fi pus mesajul aici... mă băgasem în pat la 11 jumate şi am scris mesajul, l-am salvat la schiţe, dar m-am ridicat înapoi şi m-am dus în sufragerie şi m-am apucat să citesc, că mi-era frică să nu adorm şi să nu mai apuc să ţi-l trimit la timp. :))
RăspundețiȘtergereMă bucur că ai povestit ce s-a întâmplat, ca să simt şi eu că aş fi fost acolo... lucru pe care mi l-aş fi dorit foarte mult. Oricum, mult mai important decât asta este faptul că ai fost surprins, că te-ai distrat şi că te-ai convins cât eşti de iubit. Însă ăsta e tot meritul tău. :)
În cele din urmă, toate felicitările surprinzătorilor tăi! Se vede, domnule, din ce aluat sunt făcute fetele lu' Petre... şi nepoatele lui Miky, desigur! Bravo pentru munca depusă (care a fost chiar multă) şi mulţumim că nu le-aţi uitat pe surorile voastre de departe. Sunt sigură că ne-aţi simţit şi pe mine, şi pe Nadine aproape de voi. Bravo şi pentru asocierea cu complicii... care a fost unul, da' bun, din câte mi se pare mie.
Încă o dată, Miky, la mulţi ani!
Fie ca această zi de naştere să fie mult timp ţinută minte, dar este doar începutul. Aşa-i când nu îţi alegi familia.
Toate cele bune.
Fara cuvinte ........... Bravo dragul meu... la cat mai multe zile de acest fel ..... sa fie tot anul doar zile de 11 octombrie pt tine !!!
RăspundețiȘtergere"Cand trebuie sa se intample ceva, intreg universul lucreaza ca acel lucru sa se intample!" cam asa ar trebui sa inceapa si povestea cadoului ratacit... al 26-lea.
RăspundețiȘtergereSper ca cineva o va impartasi cu voi toti ca e tare interesanta! :)
Oare cum as putea eu sa nu impartasesc cu voi povestea" cadoului ratacit", dar inainte de asta as vrea si eu sa-i urez dragului meu Mihai un SIMPLU- La multi ani- si sa-i spun ca are niste nepotele care il iubesc mult si care inca nu s-au astamparat in ceea ce priveste Evenimentul 11 oct.2009(daca te-ai gandit cumva la asta).
RăspundețiȘtergereRevenind la povestea "Cadoului ratacit",am sa am placerea sa va vorbesc despre cea mai provocatoare experienta din viata mea. Ea suna cam asa:
Nepotelele lui Unchiu' Miky si-au pus in gand sa-l surprinda in cele mai ciudate moduri, asa ca incepand de luni,5 oct.2009, am plecat in misiune.
Am inceput sa cautam cutii goale,sa facem rost de cadouri,dar si sa avem grija de seara de la Alona.
Sambata,facand un inventar al cutiilor, ne-am dat seama ca le aveam pe toate 26 si mai trebuia doar sa le impachetam:)) Insa, ziua de sambata a fost atat de plina incat nu am reusit sa facem nicio cutie.
Sambata am fost la Silat pana la 12:00, iar apoi a atrebuit sa colindam orasul pana la 17:00, pentru ca intalnirea de seara,sa fie perfecta.
Asa a si fost...stil,eleganta,cadouri,tort si sampanie-combinatia perfecta. Si... bineinteles afterparty in club,unde ne-am distrat pe cinste.
Dar...eu si Lacra stiam ca pt noi urma schimbul 3,asa ca am ajuns acasa, ne-am schimbat in pijamale si ne-am luat avant in aranjarea cutiilor. Nu am mai rezistat mult si la ora 4:00 ne-am bagat in pat.
La ora 10:00,eram in picioare,am suflecat o cafea si am luat-o de la capat.
de la ora 11:00 pana la 17:00 am impachetat in continuu cutii, am facut popcorn(imaginati-va ce era in casa mea-shock si pufuleti).
La un momentdat am realizat ca la 17:00 aveam o sedinta la Casa Esme si in 5 minute ne-am aranjat si am plecat.
Am participat la sedinta cu sufletul si cu ochii in gura,iar apoi am fugit repede spre casa
Am luat legatura cu Nea' Volvo, cel mai bun complice al tuturor timpurilor si am inceput sa acram cadourile in fata blocului.
O data ce a ajuns complicele la scara blocului meu,am bagat cadourile in masina cu o viteza uimitoare si apoi am incercat sa ne strecuram si noi printre mormanul de cutii.
Analizand situatia,dupa ce am discutat cu Nea' Volvo si ne-a spus care este statusul in "Palatul M.P. am ajuns la concluzia ca e momentul perfect pt a amplasa cadourile in gradinita din fata Centrului.
Am convenit ca eu le aranjez,iar Lacra cu Nea' Volvo vor cara cutiile.
Bucuroase ca lucrurile au mers struna,eram pregatite sa mergem mai departe cu planul pana cand...ce sa vezi..cand am ajuns la cadoul 26,ia-l de unde nu-i!!!
una noche increible...fantastico !!!
RăspundețiȘtergereDaca in USA,ziua de 11 Septembrie a ramas in amintire ca fiind " ziua terorii "...la noi,ziua de 11 Octombrie,a ramas in amintire ca fiind o zi de reper in viata noastra...o zi a distractiei,a bunului gust,a rafinamentului..., toate fiind rodul unei munci asidue in echipa si care,au avut ca rezultat...poate neasteptat...o seara,nu gresesc cand spun...perfecta!! O seara pe masura cuvintelor adresate de noi toti cei care am intrat pe acest blog ! Felicitarile mele tuturor celor care au contribuit la realizarea acestei seri, cu rugamintea...sa mai primesc astfel de invitatii!!
Meritati tot respectul si consideratia mea!
CONTINUAREA POVESTII "Cadoului Ratacit"...
RăspundețiȘtergereCadoul disparuse si nimeni nu stia nimic!
Apuca-te si cauta in toata gradina(tin sa mentionez ca avea dimansiunea unei cutii de chibrit),apoi cauta in masina,deschide toate portierele,in portbagaj-NIMIC!Cadoul nostru nu mai era!
Ce sa facem??!Ce sa facem?!Pai...intervine complicele nostri si ne salveaza cu o bomboana pe care o impachetam intr-o bucata de ziar gasita pe jos si pe care scriem in graba-"Cine te iubeste nu se iscaleste".
Realizam ulterior ca trebuia adaugat un biletel cu ultimul cuvant din urarea noastra si anume, "bine",dar spre surprinderea noastra,Mikisor a intuit foarte usor cuvantul care lipsea.
Da...am trecut peste moment si ne-am ascuns in masina,urmarind reactia unchiuletului;dar pana acolo intervenea complicele,care avea sarcina sa-l scoata afara din Centru si sa para "nevinovat". Lucrul asta s-a si intamplat,iar noi ne prapadeam de ras pe sub bancheta masinii.
Cel mai amuzant a fost atunci cand Nea'Volvo a lasat telefonul deschis si noi auzeam din masina tot ce spunea Mihai:))Foarte haios parea cand isi cara cadourile in camera:))
Intre timp, noi am fugit din masina si ne-am ascuns in scara blocului,nedorind sa fim vazute.
Si...am plecat linistite si multumite spre casa!
A doua zi...avem placuta surpriza de a fla ca dna Garofita a gasit Cel dea-l 26-lea Cadou,"Cadoul Ratacit" si pe deasupra i l-a dat tocmai lui Mihai...Ce parere aveti?!
Nu-i asa ca s-a intamplat ceva enigmatic?!?Oare nu cumva a lucrat intreaga natura,intregul Pamant,sau exact asa cum ai zis tu,Mihai,intrgul Univers,doar pentru tine.
Oare nu ais imtit cat de iubit ai fost tu in aceste zile?!
Si crede-ne pe cuvant,povestea VA URMA...,iar asta pt ca te iubim:)
Multumim Dnu' Frizer pt cuvintele frumoase si abia astept sa ne revedem in aceeasi formula!Cu siguranta vom ramane un grup unit, iar asta, datorita prietenului nostru Miki,nu-i asa?!
RăspundețiȘtergereApropo, multumim pt bomboane,a fost foarte dragut din partea ta!
Miki...speram ca ti-a placut surpriza noastra si ca vei tine pasul cu surprizele care vor urma!
Si daca tot ai implinit 26 de ani trebuie cel putin 26 de mesaje sa primesti si pe blog.Eu il postez pe al 13 lea, continui numarul mesajelor. Marturisesc ca a fost o seara perfecta!Ne-am simtit extraordinar.
RăspundețiȘtergereTin sa te anunt ca totusi surprizele nu s-au terminat.Ziua ta tine mai mult decat in povesti (3 zile si 3 nopti).
Dar ce sa-i faci daca stii sa fii prieten bun?! Este vina ta!
Multuumesc pentru comentariile frumoase de pe blog si pentru surprizele neasteptate care continua sa apara in fiecare zi! Sunt coplesit de atata dragoste cu care sunt inconjurat. Voi sunteti cei care sunteti speciali nu eu! :)
RăspundețiȘtergerePS - Va trebui sa fac un update la lista de cadouri care marit considerabil in ultima vreme :D
Ooo...ma bucur sa aud ca am reusit sa atingem lista de cadouri,iar asta pentru ca ne place sa-ti oferim ce iti doresti.
RăspundețiȘtergereDe acum ne-am propus sa-ti aratam ca nu suntem pricepute numai la facut cadouri ci si in activitatea noastra de voluntari asa ca incepand de saptamana asta vom incepe energic sa mai adaugam celor doi ani alte clipe frumoase alaturi de copiii nostrii deosebiti.Speram ca nu te vom dezamagi si ca ori de cate ori vom avea nevoie de ajutor, tu ni-l vei oferi:)
Mikisor...de acum cred ca putem zice ca ai 26 de ani pentru ca intr-adevar s-a terminat ziua ta ,dar o sa iti prinda bine o pauza pana in noiembrie, cand probabil nesatulii astia de surprinzatori M.P. vor mai pune ei in aplicare si alte planuri:)
RăspundețiȘtergereIn rest iti urez mult chef de treaba pentru ca sunt sigura ca iti trebuie si pe deasupra te rog in numele nepotelelor tale ca indiferent de mediu si timp sa nu uiti de faptul ca exista niste dragalase copile ce te considera un model si care doresc sa iti arate dragostea lor mare prin lucruri mici:))
Te pupam si iti dorim sa zambesti mereu pentru a ne fi intotdeauna aproape1
Miky eu eram mai sus-Mirela!
RăspundețiȘtergere