BINE ATI VENIT

pe blog-ul oficial al FanClub-ului Mihai Popa.
Acest Blog a fost creat din dorinta de a fi in permanenta legatura cu membrii FanClub-ului Mihai Popa, din respect pentru fani si nu numai.

VA MULTUMIM ca ati accesat acest blog!

luni, 5 octombrie 2009

Vorbeste despre tine....

Nu am inteles niciodata de ce ne este atat de greu sa vorbim despre propria persoana... desi in mod inevitabil de aici incep prieteniile si tot ceea ce ne inconjoara... Te provoc, vizitatorule, sa ne vorbesti despre tine: Care este primul lucru pe care il faci dimineata cand te trezesti? Ce faci cand intalnesti pe cineva care tie ti se pare atragator/atragatoare... Sau ori ce alt lucru pe care TU il consideri relevant despre tine si in mod sigur trebuie sa ai ceva de spus. GO AHEAD, NOW IT'S YOUR MOMENT OF FAME! :)

4 comentarii:

  1. Oh, Miky, dar se poate? Sunt prima (din nou) care răspunde... de data aceasta, răspund unei provocări. Asta nu pentru că aş avea nevoie de un moment de faimă aici, pe blog-ul tău, ci doar pentru a... ne cunoaşte mai bine.
    Sunt foarte egocentristă şi ador să vorbesc despre mine... lumea ar fi mai tristă fără mine. Aşadar, am început. Viaţa mea e o glumă... niciodată nu poţi vorbi ceva serios cu mine. (nici măcar acum n-am fost serioasă)
    Mi se pare complicat să sintetizez nişte lucruri şi să-ţi spun că asta sunt eu... noi suntem mult mai mult decât aceste cuvinte. Tu oricum mă cunoşti. (Apropo de asta - uite că semăn cu unchiu' Miky la paranteze - ne-a spus daddy odată că tu ne cunoşti mult mai bine decât vrei să ne arăţi). Îmi place să dorm, să le spun oamenilor verde în faţă orice, să lenevesc cât cuprinde, îmi place să râd, să le dau din energia mea oamenilor, să le fac bucurii... în puţinele momente ale vieţii mele când sunt de treabă. Nu am încredere în oameni şi, totodată, am. Consider că nu există motive în lume pentru care să se supere oamenii unii pe alţii. (Iar o paranteză... mi-a fost spartă cana pe care am primit-o de ziua mea, de la sora mea, Mirela. Nu m-am supărat. Acum e lipită.) Cred mai degrabă în prietenie, decât în dragoste. Îmi place teatrul... mai mult decât atât... îl ador. Teatrul este cel care îmi poate aduce fericirea în orice moment neprielnic la vieţii. Cei mai buni prieteni ai mei sunt shiretzii... mulţi ştiţi povestea lor. Sunt colegii mei de la teatru, din anul şcolar 2007-2008. Apoi, la fel de importantă pentru mine e 'familia' mea: surorile mele (Mirela, Lăcră, Nadine), daddy... şi, bineînţeles, unchiul Miky.
    Ceea ce mă face mulţumită de mine, într-un fel, este să fac bine următoarele lucruri: să lucrez bine cu copiii şi să scriu bine. Anul acesta a fost perfect în acest sens. Am lucrat bine cu copiii şi mi-a fost răsplătită munca (mai ales prin bucuria copiilor în tabără, şi nu neapărat prin medalie) şi am scris bine şi am intrat la facultatea la care doream. Apoi, ador vârsta de 18 ani. Cum spuneam... anul perfect. Mi se pare că această vârstă îmi dă dreptul să spun că sunt adult, dar şi şansa să mă comport aşa cum simt eu... ca un copil.
    Îmi plac copiii. Vreau să am mulţi, mulţi copii. Cred că sunt cel mai pur lucru din lume.
    Da... ce spuneam... sunt atât de încrezută, că nu puteam să scriu şi eu mai puţin... şi nici măcar n-am spus prea multe. Nu-mi plac ardeii, nu-mi plac oamenii răi. Nu-mi place să fac mai nimic... ştie Mirela... nu-mi place să spăl vase, nu-mi place să le clătesc, nu-mi place să le şterg. Dar asta nu pentru că sunt leneşă... eu fac toate astea, dar nu spun că-mi place decât dacă o fac cu sufletul.
    Dar... de ajuns. E de apreciat, Mihai, că le dai şansa oamenilor să se exprime. Eu am cam abuzat, dar aşa fac nepoatele. Şi abia aştept să-ţi văd şi ţie descrierea. :)

    RăspundețiȘtergere
  2. WAW Gealina! Multumesc pentru comenturile tale mi se par interesante si intotdeauna le citesc cu interes! :) Esti asa cum am mai spus: o persoana deosebita, speciala si care stie sa incite! Cu siguranta ti-ai ales bine cariera. :)

    RăspundețiȘtergere
  3. FELICITARI!!!!astazi este ziua ta!Ai mai imbatranit cu un an dar esti si vrei ramane vesnic tanar.Iti doresc un sincer si calduros LA MULTI ANI,sanatate maxima si fericire exagerata,impliniri pe toate planurile si sa iti fie calauzit drumul vietii ce ti l-ai pus in gand.Iti doresc sa ramai mereu prietenul nostru iar noi prietenii tau.La multi ani!

    RăspundețiȘtergere
  4. Mihai, familia noastra se pregateste de sarbatoare si chiar una speciala,nu-i asa? Este ziua Lacramioarei,care isi serbeaza majoratul chiar maine!De data asta nu vei mai fi tu cel surprins ci ea va trebui sa fie surprinsa, iar pentru asta am nevoie de ajutorul tau.Sunt convinsa ca ma vei ajuta si ca va iesi o SURPRIZA perfecta!Abia astept!
    Pentru tine...iti doresc sa te odihnesti,sa-ti revii dupa multele treburi pe care le-ai avut si sa ai parte de cele mai frumoase momente alaturi de cine doresti,dar si alaturi de noi,nepotelele tale.Te pup Unchiu' Miky:)

    RăspundețiȘtergere